Bunu Nereden Aldın?

Güney Amerika’ya geldiğimden beri şüphesiz en çok sorulan soru motorun arkasındaki çantam 🙂
Türkiye’den Güney Amerika’ya motosiklet getirmek çok masraflı olacaktı. Çünkü hem motosikletim yoktu, hem de kargo ücretleri pahalıydı. Ben de bu sevdadan vazgeçtim ve Güney Amerikada bir motosiklet satın almaya karar verdim. Ancak, hangi motor olursa olsun, binip sürmeye hazır olmalıydım. Ben de ödevime iyice çalıştım ve SwMotech Speedpack çantada karar kıldım. Hem valiz gibi kullanabiliyorum, hem de bir yerde konaklayacağım zaman motordan tek parça malzeme taşıyorum 🙂
Çantanın içini yerleştirme çalışmalarım evde baya uzun sürmüştü. Hatta bir haftaya yakın odanın ortasında durmuştu çanta. Ancak iyi bir hazırlık, güzel sonuçlar verdi. Gerekli her şeyi çantaya sığdırdım. Motosiklet pantolonu ve montu hacim ve ağırlık olarak çok fazlalardı. Tabi bir de kask var. Onları çantaya koyamazdım, zaten günlük kullanımda da çantada olmuyorlar 🙂 pantolon ve montu, daha sonra atmaktan çekinmeyeceğim bir valize koydum. Kask yine elimde kaldı ama olsun. İki parça valizim vardı ve SwMotech çanta valizin üzerinde duruyordu. Bu şekilde, her şeyi yanıma alarak Uruguay’a gittim. Motosiklet satın alınca çantayı üzerine koydum, kıyafetleri giydim ve gazı açtım 🙂 Motosiklet hariç her şey hazırdı anlayacağınız. Valizi de hostele hediye ettim. 


75 gün sonunda bu tercihimden çok memnunum. Çanta bana yetiyor ve tabiri caizse ne koysam alıyor 🙂 üzerindeki kayışlarını takınca da ıslak çamaşırlarımı asıyorum, gün içinde kuruyorlar. 

SwMotech çantanın en ilginç yanlarından biri ise iyi bir sohbet konusu olması. Bugüne kadar tanıştığım ve sohbet ettiğim her motosiklet kullanıcısı, bir süre sonra aynı soruyu sordular: “Bunu nereden aldın?” 

Çantayı ben dahil herkes baya beğendi. Farklı bir hazırlık şekli olduğunu kabul etmek lazım. Türkiye’den çantayı yükleyip gelmek de bir seçenek sonuçta. Birçok motora uyan böyle bir çantayla işler daha kolay. 

Henüz seyahatim bitmedi. Döndüğümde daha detaylı inceleme yazısı paylaşacağım. Ancak iki kez sağa, bir kez sola düştü motor. Ama çanta henüz delinmedi. Şimdilik bu kadarını paylaşayım. 

İlginizi çekerse çantayı Motoplus’ta bulabilirsiniz. 

Yolda görüşürüz. 

Reklam

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s