Trabzon-İstanbul 2. Gün 228km

Tabi ki ertesi sabah erken uyanan bendim. Sabahları erken kalkma, durmayıp daha fazla ilerleme isteği. Sanırım geçmeyecek.
 
Duş, hazırlıkla vs derken arkadaşım da uyanmış ki telefonuna cevap vermeye başladı. Dışarda kahvaltı yapmak yerine kayınvalidesinin evine beni davet ettiler. Sonuç olarak dışarda yiyebileceğimizden çok daha başarılı bir kahvaltıydı. Fazla oyalanmayıp saat 11’i geçerken Samsun’u terk ettim.
 

Yola çıkmak.. En sevdiğim şeydi sanırım.. Samsun Atakum’da nedense yollar erimişti. Bu sebeple bir ara arka tekeri patinaja soktum. Gerçi aniden önüme atlayan aracın da etkisi yok muydu? Vardı. Yola yeni çıkmıştım ve gerilmiştim. Kenara çektim. Arkadaşımı aradım. Kafamı dağıttıktan sonra daha sakince yoluma devam ettim.

Samsun’dan Gerze’ye devam ederken yollar çok güzeldi. Baya geniş ve uzun yollarda iyice gazladım. Sonradan çok duacı olacaktım şansım varken hızlıca gittiğime.

Yol tünellerle devam ediyordu bir süre sonra. Ancak, tünellerde yol yapım çalışması trafiği yavaşlatsa da rahatsız edecek düzeyde değildi. Sonra Sinop’u gördüm.

 
Sinop şehir merkezine doğru devam etmeyip Ayancık tabelasını takip etmek gerekiyor Türkeli’ye gitmek için. Ben de arkadaşımdan öğrenmiştimm bunu ve öyle yaptım. Ayancık yoluna sapınca her şey değişti. Tek şerit köy yolları erimişti. Baya baya erimişti. Çok kısa bir süre içinde yeni bir yol yapımı stratejisi ile karşılaştım. Sıvı asfalt üzerine mıcır.
 
Elden bir şey gelmiyordu. Devam etmem gerekiyordu mıcır üzerinde. Benim için tamamen yeni bir sürüş tecübesiydi. Marimo ile arazi sürüşü yaptık. Kısa süre içinde yoruldum. Bir mola verdiğimde yol üzerinde bir arkadaş vardı.
 

Bu noktadan sonra mıcırlı dağ yolları üzerinde sürmem gerektiğini bilmiyordum. Ayancık merkeze kadar 50km boyunca mıcır üzerinde sürdüm. Motoru düşürmedim. Ayancık’tan Türkeli’ye kadar asfalt dökülmüş köy yolları vardı. Ancak beni yoran 2 saatlik mıcır sürüşüydü.

Türkeli’ye vardığımda arkadaşımın işyerini bulmam çok zor olmadı. Türkeli’nin girişinde Aslanlar Petrol. Yedik, içtik eğlendik. Teşekkürler Samet Aslan. Muhabbet özlenen bir olguydu. Türkeli’den sonra yolların yine bozuk olacağını söylediler. Nedense inanmadım. Muhabbet, çay eşliğinde saat gece 2 olmuştu.

 
Gece geç yatsam da sabah erken kalkma konusunda iddialı mıydım? Sizce…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s